• м. Київ, В’ячеслава
  Чорновола 41
 • +38 (063) 417 34 98

Що таке фулфілмент та чому він корисний для вашого бізнесу?

Фулфілмент або fulfilment — це взаємовідносини між продавцем товару та компанією, яка виконує комплекс задач зі зберігання та транспортування. Під фулфілментом ще розуміють операції, які відбуваються з товаром з моменту потрапляння на склад посередника до доставки безпосередньо покупцям. Весь цикл фулфілменту: зберігання, пакування, маркування, комплектація, доставка.

Існує й внутрішній фулфілмент: коли компанія має вдосталь ресурсів для підтримки власної складської площі та самостійної організації транспортних послуг. Проте зараз виник великий попит на фулфілмент на умовах аутсорсу. У таких випадках підрядник бере на себе всі або частину послуг з циклу. Сучасний фулфілмент забезпечує потреби великої кількості маркетплейсів та інтернет-магазинів. Більшість з них не могли б повноцінно працювати без посередників. Поговоримо про це детальніше.

Кому потрібен фулфілмент?

Посередницькі фулфілмент-послуги будуть корисні:

 • новачкам у бізнесі, які ще не мають ресурсів для самостійної організації всіх процесів;
 • компаніям, які прагнуть оптимізувати процеси, адже утримання власного складу є досить дорогим «задоволенням»;
 • магазинам, які суттєво збільшили обсяг отриманих замовлень та вже не можуть впоратися з ними самостійно.

Фулфілмент допомагає компаніям зберегти ресурси та не розсіювати їх на розв’язання питань логістики. Простіше передати ці процеси на аутсорс та спрямувати зусилля на головні бізнес-задачі.

Як працює центр фулфілменту?

Отже, фулфілмент-центр — це компанія, яка працює на умовах аутсорсингу та пропонує повний супровід товару продавця — аж безпосередньо до видачі його покупцеві. Логістичний цикл зазвичай передбачає кілька етапів:

 1. Забирання вантажу. За необхідності фулфілмент-компанія може організувати транспортування товару з гуртового складу, виробництва чи іншої локації до власних складських приміщень.
 2. Приймання товару. Оператор компанії організовує документальне оформлення та розподіл на зберігання отриманої партії. Серед додаткових послуг, які можна замовити на цьому етапі: відсортування браку, некондиційного пакування тощо.
 3. Складське зберігання. Фулфілмент-компанія зберігає отриманий товар на своїх складах, несучи відповідальність за його збереження та забезпечення необхідних умов (у тому числі температури, безпеки тощо).
 4. Комплектація. Отримання та збір замовлення з товарів, які є в наявності на складському зберіганні. Конкретні умови залежать від клієнта та розміру партії: від однієї одиниці до кількох палет продукції.
 5. Пакування. Багато фулфілмент операторів надають послуги з перепакування товарів або підсилення оригінального пакування за допомогою плівки, паперу, картону.
 6. Маркування. У оператора є все необхідне обладнання для організації правильного маркування, а всі процеси добре налагоджені.
 7. Доставка. Можливі різні варіанти доставки замовлення покупцеві. Зокрема, кур’єр фулфілмент-компанії може привезти товар на відділення «Нової Пошти» й відправити його, або ж організувати адресну доставку. У деяких компаній є власні точки видачі для самовивозу.
 8. Робота з поверненнями. Продажі (особливо в інтернет-магазинах) неможливі без повернень. Частина операторів фулфілменту в Україні не лише забирає повернені товари, але й працює з рекламаціями.

Фулфілмент: переваги та недоліки

Зараз послуги фулфілмента замовляють торговельні центрі, комерційні організації, що займаються гуртовими продажами, онлайн-магазини. Великий попит на цей варіант співробітництва — серед компаній, які продають товари на маркетплейсах. Фулфілмент дає можливість суттєво зекономити кошти: не будувати й не орендувати склад, не наймати персонал, не нести відповідальність за збереження тощо.

У фулфілмент-операторів є необхідна інфраструктура та матеріальна база для обробки замовлень: склади, обладнання, транспорт. Також є власний персонал: досвідчені сортувальники, вантажники, водії, кур’єри. Всі робочі ланцюжки добре налагоджені, що значно нівелює ризики.

Можливість делегувати задачі та економити час приваблює представників бізнесу. Співробітництво з підрядником дає можливість утримувати мінімально необхідний штат та спрямовувати всі цінні ресурси на розв’язання бізнес-задач та розвиток.

Чи є недоліки у послуги? Якщо продавець налагодив співробітництво з перевіреною компанією, мінусів не буде. Проте, якщо вибір підрядника був невірний, є ризики неправильного маркування, помилок з комплектацією, зірваних термінів доставки тощо. Тому варто уважно вивчати репутацію потенційного посередника.

Цікавить фулфілмент? Компанія NeLS надає всі необхідні послуги продавцям, виробникам, власникам онлайн-магазинів. Якість, оперативність, акуратність, відповідальність стосовно партнерів та їх продукції — переваги, якими ми пишаємось.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *