• м. Київ, В’ячеслава
    Чорновола 41
  • +38 (063) 417 34 98

Фулфілмент для малого бізнесу: реальна користь

Малий бізнес рухає економіку, але його успіх дуже часто залежить від вміння правильно розподіляти ресурси. Зокрема, дуже велика кількість представників мікро- та малого бізнесу працює у ніші e-commerce. Продажі в Інтернеті пов’язані з необхідністю зберігати, комплектувати та доставляти товари. Допомогти з цим може фулфілмент на умовах аутсорсингу — стратегічний інструмент, здатний підвищити конкурентоспроможність компанії. У цій статті розглянемо, які особливості та переваги фулфілмента доступні організаціям з невеликим грошовим обігом.

Ефективне керування запасами

Один з головних аспектів фулфілмента на умовах аутсорсингу — керування запасами. Великі рітейлери застосовують для цього дорогі програмні комплекси на основі штучного інтелекту та залучають професійних менеджерів. Очевидно, що малий бізнес не може собі цього дозволити, тому часто стикається з нестачею або надлишком товарів на складі. Але співробітництво з професійним оператором фулфілмента розв’язує проблему, адже партнер може надавати оперативні дані, доступ до програм чи експертні поради щодо планування запасів (якщо це передбачено умовами та договором).

Фулфілмент на сучасному ринку — це повністю автоматизовані процеси товарообігу. Склади відповідальних операторів оснащені інноваційними системами відстеження товарів, тому і власник складу, і продавець знають все про актуальний стан запасів та зміни у попиті.

Оптимізація логістики

Логістика та доставка — ще одна область, де фулфілмент приносить вигоду малому бізнесу. Багато підприємців стикаються з проблемою високих витрат на доставку. Фулфілмент центри мають можливість комплектувати замовлення та об’єднувати їх за маршрутами доставки. Це знижує собівартість операції, адже доставляти в один і той же район кілька замовлень від різних продавців дешевше, ніж одне. Але важливо знайти оператора, здатного комплектувати та доставляти товари «день в день». Це — важливий фактор для підвищення іміджу бізнесу.

Концентрація на власному бізнесі

У малих компаній обмежені ресурси й невелика кількість персоналу. Фулфілмент на умовах аутсорсингу звільняє час та ресурси бізнесу та дає можливість використати їх для розвитку, розширення асортименту, маркетингу тощо. По суті, передаючи партнеру логістику, підприємець позбавляється рутини, адже мова йде про стандартні операційні задачі. Тим паче, що набагато краще, коли їх виконуватимуть професіонали.

Скорочення операційних витрат

Цей аргумент більшість підприємців вважає найвагомішим. Очевидно, що представники малого бізнесу прагнуть оптимізувати витрати. Вкладати кілька десятків тисяч гривень на місяць в оренду власного складу та оплату роботи персоналу — невигідне рішення. Простіше та дешевше зв’язатися з фулфілмент оператором та обговорити індивідуальні умови. В більшості випадків вони гнучкі: бізнесу потрібно платити лише за ті послуги, які йому потрібні. Це позитивно відгукується на ціноутворенні магазину та дозволяє отримувати більшу маржу.

Кращий клієнтський сервіс

Фулфілмент допомагає підприємцям підвищити рівень обслуговування клієнтів. Звичайно ж — за умови співробітництва з професійним оператором. У таких випадках гарантується висока точність комплектації замовлень та швидка доставка. В сучасних умовах високої конкуренції такі переваги є дуже вагомими. А ще вони дають основу для повторних замовлень. І навпаки, будь-яка помилка або затримка — потенційні фактори відтоку покупців.

Гнучкість

Частково ми згадували про неї у попередніх абзацах. Продажі, особливо для малого бізнесу — вкрай нестабільна сфера. Навіть якщо товари не сезонні, все одно трапляються періоди спадів та активного зростання попиту. В таких умовах власного складу може не вистачати або ж навпаки — доведеться платити за напівпорожню складську площу. А от за умови співробітництва з фулфілмент оператором можна домовлятись про регулювання площі зберігання та переглядати перелік потрібних послуг. Це допомагає зекономити кошти аб своєчасно відреагувати на активізацію продажів.

Що в результаті?

Використання фулфілмента дає можливість представникам малого бізнесу втриматися на плаву, подумати про розвиток та виділитися на тлі конкурентів. Якщо компанія пропонує якісну комплектацію замовлень та адресну доставку день в день, це оцінить більшість замовників.

Фулфілмент на умовах аутсорсингу надає малому бізнесу багато переваг: починаючи від оптимізації логістики й закінчуючи вивільненням ресурсів для розвитку, а також економією операційних витрат. Це робить фулфілмент стратегічним інструментом для зростання та успіху компаній. Тому варто розглядати послуги операторів як елемент стратегії просування бізнесу та отримання вагомих конкурентних переваг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *